חיפוי אבן
 
 

גרנוליט הדבר הבא

 
 

רוצים להפיח חיים מחודשים בשביל המוביל אל הבית או אל המשרד? רוצים להחליף את הבטון החשוף בחיפוי נאה, שיהיה גם עמיד לאורך זמן בפני פגעי מזג האוויר ונזקי שחיקה? הגיע הזמן שתעשו היכרות עם עבודות גרנוליט. זה שנים רבות שהגרנוליט משמשת לחיפוי שבילים, מדרכות, ומדרגות, ואפילו קירות ואדניות.

 

 עבודות גרנוליט- פארק אזורים צומת גהה

 

גרנו-מה?

גרנוליט הינה ציפוי קרקע אותו מייצרים מסוגים שונים של אגרגטים כגון אבנים גרוסות, חלוקי נחל קטנים ועוד. אלה מודבקים בצפיפות רבה זה לזה, ליצירת חיפויים ייחודיים במגוון בלתי מוגבל של עיצובים. בשל החומרים הטבעיים מהן היא עשויה, לגרנוליט טווח גוונים הנע בין גווני שונים של חום עד לצבע כמעט לבן. גוונים אלו הופכים את הגרנוליט למצע אידיאלי, מבחינת היכולת לשלבו כמעט בכל מקום. מטיילת בחוף הים, דרך שבילים ורחבות במקומות יישוב ועד לרצפות ושבילי גישה באתרים של חברות היי-טק ואוניברסיטאות – עבודות גרנוליט מספקות מענה עיצובי אידיאלי.

כמו כן, מבחר הגוונים של הגרנוליט מאפשר יצירה של דוגמאות מתוכננות, ליצירת אפקטים אבסטרקטיים, כיתוב או ציורים של ממש. אחד מהיתרונות של עבודות גרנוליט, מבחינה זו, היא העמידות הרבה של העבודה. כך, בניגוד לחיפויים אחרים המאבדים את צבעם ואת איכותם עם הזמן ועם החשיפה לקרינת השמש, ללחות, לזיהום וכיו"ב, הגרנוליט מגלמת את העמידות של האבן עם העיצוב המוקפד, ומחזיקה מעמד גם שנים ארוכות.

 

>> לדוגמאות של עבודות גרנוליט

 

עבודות גרנוליט – יופי של בטיחות

 מלבד היתרונות האסתטיים של עבודות גרנוליט, לחיפוי קרקע מסוג זה גם יתרונות בטיחותיים ופונקציונאליים.

 

טיפול בסכנת החלקה

עבודות גרנוליט מאופיינות בטקסטורה מחוספסת, כאשר לאבנים המרכיבות את המצע ניתן להעניק גימור חד או עגול. בכל מקרה, הגרנוליט יעילה ביותר למניעת החלקה בזמן מזג אוויר גשום, בתנאי לחות גבוהה וברצפות שטופות או רצפות החשופות לנוזלים רבים. מסיבה זו, רצפות מסוג זה פופולאריות במקומות כגון חופי ים, בריכות ומדרגות.

 

יותר נעים בשמש

יתרון נוסף של ביצוע עבודות גרנוליט לחיפוי רצפות הינו האופן בו מגיבה האבן לקרינת אור השמש. בשל המשנה והחומרים מהם עשויות רצפות גרנוליט, הן אינן סופגות את אור השמש באותו אופן בו אספלט, בטון או חול עושים זאת. על כן, בזמן ימים שמשיים, בהם אנשים אשר מנסים ללכת יחפים צריכים "לרקד" כדי להימנע מכוויות בכפות הרגליים, רצפות גרנוליט שומרות על קרירות יחסית. יש לציין שאין מדובר בדבר של מה בכך, משום שכוויות בכפות הרגליים אינן רק אי נוחות. בכל שנה נפגעים אנשים, ובעיקר ילדים מכוויות קשות בעור כפות הרגליים. כמו כן, במקומות בהם מטיילים אנשים עם חיות מחמד, שאינן יכולות לדבר בעד עצמן, לא אחת סובלות החיות מכוויות קשות בכפותיהן. זאת אחת הסיבות שכלבים, למשל, יטבלו את כפות רגליהם במי השתייה שלהם.

 

הרחקת פעילות לא רצויה

אותן תכונות אשר מאפשרות לעבודות גרנוליט למנוע החלקה, הן גם שיכולות להרחיק גורמים לא רצויים. ניתן לקבוע את גודל האבנים ואת המרחק ביניהן, באופן אשר יהפוך את חיפוי הרצפה לנעים עבור הולכי רגל, אבל כלל לא סימפטי עבור רוכבי אופניים, רולרבליידס וסקייטבורד. כמו כן, ניתן לבצע עבודות גרנוליט בעלות גימור חד, וכך למנוע מאנשים להתיישב או להשתרע במקומות שאינם מיועדים לכך.